Intencje i ogłoszenia

05.05.2024r. 6 NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Dziś diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami kapłańskimi. W związku z tym, w ramach ogłoszeń duszpasterskich czytamy „Słowo Przed Święceniami Prezbiteratu” wystosowane przez ks. abpa Adriana. W/w tekst jest dostępny na głównej stronie internetowej parafii.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.

3. Zapraszamy Parafian do udziału w nabożeństwach majowych. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. W ramach nabożeństw majowych w te dni udajemy się w procesji do krzyża na naszym cmentarzu.

4. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O godzinie 19.00 zapraszam na przesunięte Spotkanie Rad Duszpasterskiej i Finansowej Parafii, które odbędzie się na probostwie.

5. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

6. Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego”. Przeczytamy w nim m.in. o tym, i wiele innych. Jest także nowy, majowy nr „Małego Gościa Niedzielnego”.

7. W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 19.05., Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza do wzięcia udziału w uroczystości Jubileuszy Małżeńskich 2024. Świętowanie rozpocznie się mszą św. o godz. 14.00 w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Zaprasza się wszystkich małżonków, a szczególnie tych obchodzących 25, 50, 55, 60, 65, 70 rocznice zawarcia małżeństwa sakramentalnego. Po mszy św. indywidualne błogosławieństwo każdej pary, a następnie „Małe Wesele” na placu za Katedrą (plakat w gablocie i na SGP).

8. Tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej pod hasłem „Jestem w Kościele”, odbędzie się w niedzielę 26 maja. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Wojciech Polak, prymas Polski. (plakat w gablocie i na SGP).

9. Wydział Duszpasterstwa Rodzin wraz z Wydziałem Teologicznym UŚ zapraszają na spotkanie z Johnem i Claire Grabowski – przedstawicielami Konferencji Episkopatu Amerykańskiego Kościoła katolickiego ds. Rodziny, członkami Papieskiej Rady ds. Rodziny, wykładowcami Teologii moralnej na Catholic University of America w Waszyngtonie. Wydarzenie odbędzie się w Auli Wydziału Teologicznego UŚ 15 maja o godz. 17.00. Do udziału zachęca się narzeczonych i wszystkich, którym bliska jest tematyka małżeństwa i rodziny we współczesnym świecie (plakat w gablocie i na SGP).

10. Archidiecezjalna Poradnia Psychologiczna „Przystań” w Rybniku zaprasza na spotkanie w ramach Duszpasterstwa Małżeństw starających się o potomstwo na spotkanie 25 maja o godz. 16.00 (plakat w gablocie i na SGP).

11. Archidiecezjalna Poradnia Psychologiczna „Przystań” w Katowicach zaprasza na spotkanie dla „Rodziców po Stracie Dziecka” 07 czerwca o godz. 15.00 (plakat w gablocie i na SGP).

12. W gablocie oraz na głównej stronie internetowej naszej parafii znajdują się plakaty dotyczące wydarzeń następujących w najbliższych tygodniach lub miesiącach. Ze względu na szczupłość miejsca w gablocie one są w formacie A – 4. Do formatu A – 3 będą powiększane 2 tygodnie przed aktualizacją zawartych terminów. Przedstawiają następujące zagadnienia: Rekolekcje w katowickim OPS (10 – 12 maja); Ogólnopolskie Nocne Czuwanie Apostolatu Margaretka (23 maja); Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej (26 maja); XVIII Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej (8 czerwca); Rekolekcje dla małżeństw i rodzin z dziećmi w archidiecezjalnym domu rekolekcyjnym w Kokoszycach (28 – 30 czerwca i 5 – 7 lipca); Rekrutacja do WŚSD (22 kwietnia – 31 sierpnia); Piąta Archidiecezjalna Pielgrzymka do Lourdes (7 – 12 września).

13. Na rozpoczęty tydzień życzymy wszystkim parafianom i gościom wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa.

PONIEDZIAŁEK 06.05. – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
17.30 – Nabożeństwo majowe z procesją do krzyża na cmentarzu
18.00 – 1. Za ++ Izydora Wrożyna w 3 rocznicę śmierci, rodziców Elżbietę i Alfonsa, rodzeństwo, teściów, Erykę i Huberta Bortlik, szwagierkę Jadwigę, szwagrów Jerzego i Janusza oraz pokrewieństwo
              2. Za ++ rodziców Antoniego i Cecylię Uherek, dziadków Leopolda i Cecylię Malcher, Katarzynę i Jana Uherek, teścia Jana Biernat oraz pokr. Uherek, Malcher i Biernat