Intencje i ogłoszenia

21.04.2024r. 4 NIEDZIELA WIELKANOCY – DOBREGO PASTERZA

1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Cały tydzień poświęcimy szczególnej modlitwie w intencji powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych oraz do wszelkiej służby w kościele (kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele). Prosimy więc również o powołania do diakonatu stałego oraz posługi nadzwyczajnych szafarzy komunii świętej, ministrantów, lektorów, kościelnych organistów i innych posług.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na remont krypty katedry katowickiej. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.

3. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

4. Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego”. Przeczytamy w nim m.in. o tym, co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka i dlaczego to bardzo ważny dokument; „Głos Nienarodzonych Dzieci” – narodowy marsz życia; Rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego Heleny Kmieć, zamordowanej w Boliwii w 2017r.; O lekarstwie na rozgoryczenie i fenomenie rekolekcji „Oddanie 33” i wiele innych. W cenie 12 zł jest do nabycia 3 numer dwumiesięcznika „Historia Kościoła”, który został poświęcony głównie znaczeniu Maryi w historii zbawienia (Plakat w gablocie). Na okładce niedawno ujawniona próba elektronicznej rekonstrukcji twarzy Maryi. Oprócz tego: Skąd rzeczywiście wzięły się rysy na ikonie jasnogórskiej?; Dlaczego w średniowieczu biskupi stali się inkwizytorami?; Kulisy 1. pielgrzymki Jana Pawła II do Polski; Tajemnica Kaplicy Sykstyńskiej; Średniowieczne kazania dla dzieci. Pozostało jeszcze wiele egzemplarzy mies. „Apostoł”, zachęcamy do nabycia.

5. Od jutra – 22 kwietnia – rozpoczyna się rekrutacja do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego i potrwa do 31 sierpnia br. Diecezjan prosimy o modlitwę o nowe powołania do służby Bożej. Szczegółowe informacje i zasady przyjęcia na stronie WŚSD. (Plakat w gablocie).

6. W najbliższą sobotę, 27 kwietnia, odbędzie się „DZIEŃ OTWARTY” w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym, pod hasłem „Gdzie iść”. Serdecznie zapraszamy młodzież męską od 15 roku życia. Szczegółowe informacje na seminaryjnym profilu powołaniowym „Jeremiasz”: www.facebook.com./jeremiaszwssd. (Plakat w gablocie).

7. Duszpasterstwo Powołaniowe zaprasza do udziału w Beskidzkiej Majówce – 4 maja. Szczegółowe informacje i zasady uczestnictwa w formularzu: BESKIDZKA MAJÓWKA (google.com) oraz www.seminarium.katowice.pl.

8. Hospicjum przy parafii św. Katarzyny informuje, że w ubiegłą niedzielę w czasie kwesty przed parafiami dekanatów jastrzębskich pozyskano kwotę 30.700,00 zł. Od ofiarodawców parafii w Bziu wpłynęła kwota 2.943,00 zł. Serdecznie dziękujemy !

9. W archidiecezji katowickiej trwają Rekolekcje „Oddanie 33”. (Plakat w gablocie)

10. Ośrodek Profilaktyczno – Szkoleniowy im. ks. Franciszka Blachnickiego w Katowicach zaprasza na rekolekcje w dniach 10 – 12 maja na temat „Emocje, uczucia – czym są, jak sobie z nimi radzić i jak nimi zarządzać”. Prowadzą: psycholog Beata Słoka i ks. Wojciech Ignasiak. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej parafii.

11. UWAGA ! Ulega zmianie termin spotkania Rad Parafialnych – Duszpasterskiej i Finansowej. Spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 19.00, ale dopiero 10 maja.

12. Na rozpoczęty nowy tydzień życzymy wszystkim parafianom oraz gościom wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa.

PONIEDZIAŁEK 22.04. – Dzień powszedni Tydzień Modlitw o Powołania
18.00 – Za + ojca Stanisława Uryga

WTOREK 23.04. – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego patrona Polski Tydzień Modlitw o Powołania
7.00 – Za ++ Olgę i Alojzego Serwotka, rodziców i rodzeństwo z obu stron, córkę Małgorzatę, męża Wiaczesława oraz pokrewieństwo

ŚRODA 24.04. – Dzień powszedni Tydzień Modlitw o Powołania
18.00 – Za + Kamila Janecki w 2 rocznicę śmierci
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

CZWARTEK 25.04. – Święto św. Marka, Ewangelisty / Tydzień Modlitw o Powołania
18.00 – Za ++ Mariannę Rzymek, mężów, rodziców i krewnych oraz ks. Józefa Orszulik

PIĄTEK 26.04. – Dzień powszedni Tydzień Modlitw o Powołania
18.00 – 1. Za ++ Stefana Janecki, rodziców Sylwestra i Leokadię, teściów Alojzego i Klarę Tomala, dziadków z obu stron, Sławomira Topij, Jacka Wojcieszak, Alojzego Wzientek, Henryka Kobylański oraz pokr. Tomala i Janecki
                2. Za ++ Mateusza Dragun w 10 rocz. śm. oraz pokr. Lotko i Cyran
19.00 – Spotkane Rad Duszpasterskiej i Finansowej Parafii zostaje przeniesione na piątek 10 maja !

SOBOTA 27.04. – Dzień powszedni Tydzień Modlitw o Powołania
18.00 – Za ++ Urszulę Gruner, rodziców, teściów oraz pokr. Urbanek, Gruner, Piela i Stefaniszyn

NIEDZIELA 28.04. – 5 Niedziela Wielkanocy
8.00 – Za ++ Krzysztofa Chwałek na pamiątkę urodzin oraz pokr. Futoma i Chwałek