Intencje i ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24.09.2023r. 25 Niedziela Zwykła

1. Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętamy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen lub innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny. W naszej parafii obchodzimy Niedzielę Misyjną. Witamy w naszej wspólnocie Ojca Michała Tomczaka ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Panny Niepokalanej (OMI) z Bodzanowa, który wygłasza homilię i zaprasza do współpracy w dziele misyjnym.

2. Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza dzisiaj na koncert pieśni i arii operowych w wykonaniu absolwentki Wiedeńskiej Akademii Muzycznej, o wyjątkowej barwie głosu, sopranistki Magdaleny Lucjan z akompaniamentem absolwenta Katowickiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu, Karola Lucjan. Koncert rozpocznie się w kościele o godz. 17.00. Wstęp wolny. Ks. Michał, proboszcz.

3. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Przed kościołami naszej archidiecezji przeprowadzana jest zbiórka Caritas na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Maroku oraz powodzian w Libii.

4. We wtorek imieniny obchodzi abp senior Damian Zimoń. Pamiętamy o nim w modlitwie.

5. W sobotę o godz. 10.00 w salce zapraszamy na spotkania Ruchu Dzieci Maryi. Oczekujemy na osoby, które dotychczas brały udział we wspólnocie, jak i na nowych uczestników. O godz. 11.00 zapraszam na spotkanie ministrantów ze szkoły podstawowej, obecnych kandydatów oraz chłopców, którzy chcieliby należeć do grona służby ołtarza. Zapraszam na spotkanie o 11.00 również rodziców.

6. W przyszła niedzielę rozpoczniemy sprawowanie nabożeństw różańcowych, które będą się rozpoczynać 45 minut przed mszami świętymi. Już teraz zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

7. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na WŚSD.

8. Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy m.in. artykuł tytułowy – „Nie jest prawdą, że księża w Polsce masowo opuszczają kapłańskie szeregi. Jest prawdą, że ksiądz też może przeżywać kryzys. I nie powinien zostać w nim sam.” oraz nowego numeru „Małego Gościa Niedzielnego”.

9. W związku z przyjęciem do końca roku 2023 dwóch intencji w czasie mszy św. wieczornych, na stoliku z prasą są umieszczane co tydzień foldery z aktualnymi intencjami i godzinami ich sprawowania. Ponieważ nie zawsze jest możliwy przyjazd księży z innej parafii, msze mogą być sprawowane jedna po drugiej – czyli o godz. 18.00 i 18.30, ale układ jest do umówienia się z ofiarodawcami. W niedziele, jeżeli są dwie intencje o jednej godzinie, pierwszą sprawuję jako administrator a drugą, jeżeli nie ma innego kapłana na miejscu, zlecam do odprawienia w innej parafii, najczęściej u ks. dziekana, czyli w parafii NMP Matki Kościoła. Zachęcam parafian z obu intencji do udziału w obydwu mszach św., tak, jakbyście uczestniczyli w jednej mszy świętej – przecież stanowimy Jedną Rodzinę i tworzymy jedną wspólnotę Ciała Jezusa Chrystusa.

10. Niech Bóg Wam błogosławi.

PONIEDZIAŁEK 25.09. – Dzień powszedni
7.00 – Do Opatrzności Bożej w intencji Parafian

WTOREK 26.09. – Dzień powszedni
7.00 – Do Opatrzności Bożej w intencji Parafian

ŚRODA 27.09. – Wspomnienie św. Wincentego ά Paulo, prezb.
18.00 – Za ++ Helenę i Edwarda Wróblewski, Łucję i Sylwestra, Jadwigę i Jana Kolarczyk, Mirosława Król, Andrzeja, Annę i Tomasza Pisarek Czesława, Emilię i Józefa Stuchlik, Stanisława Uryga oraz pokrew. Wróblewski i Pisarek
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

CZWARTEK 28.09.– Wspomnienie św. Wacława, męcz.
18.00 – Za ++ Henryka Stęchły w 8 rocznicę śmierci, Franciszka Foks, dwie żony, pokr. Stęchły, Goik, Foks, Uherek i Brudny

PIĄTEK 29.09. – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
18.00 – Za ++ Zygmunta i Bronisławę Balzam oraz pokrewieństwo Balzam i Śniegoń

SOBOTA 30.09. – Wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dK
15.00 – Do Opatrzności Bożej o zdrowie i błogosławieństwo dla rocznika 1958

18.00 – Do Opatrzności Bożej o zdrowie i błogosławieństwo dla Jadwigi i Karola Baron z okazji 65 rocznicy ślubu i 85 rocznicy urodzin obojga

NIEDZIELA 01.10. – 26 Niedziela Zwykła
8.00 – Do Opatrzności Bożej w intencji Parafian
10.00 – Za + ks. prob. Janusza Rudzki od Zarządu i Strażaków OSP Bzie
15.45 – Nabożeństwo różańcowe
16.30 – Za ++ Irenę Rajwa w rocznicę śmierci, rodziców Augustyna i Martę Kania, Krystynę i Jana Brachaczek, Józefa Głąb, Jana i Matyldę Rajwa, synów, córki, Edwarda i Marię Janecki oraz pokr. Rajwa, Kania, Sławik i Janecki


© 2015

  • youtube