Pielgrzymkę do Matki Bożej Fatimskiej w Fatimie

W przyszłym roku pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Matki Bożej Fatimskiej w Fatimie. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 11 – 18 września 2025. Chętnych do wzięcia udziału w pielgrzymce zapraszamy do zapoznania się z programem pielgrzymki i zapisu. Zapisy odbywają sia po każdej Mszy świętej w tygodniu w kancelarii. Pielgrzymka jest przygotowana przez Biuro pielgrzymkowe Ad Astra. Oto program:

PORTUGALIA

Do Matki Bożej Fatimskiej

Termin:  11 – 18.09.2025 r.

I DZIEŃ – WARSZAWA – LIZBONA

Przelot na trasie Warszawa-Lizbona. Przejazd do Fatimy. Nocleg.

II DZIEŃ – FATIMA – Wigilia Fatimska

Zapoznanie z historią objawień Matki Bożej z 1917r. Nawiedzenie Sanktuarium i miejsc związanych z objawieniami w Valinhos, Loca da Cabeco i Aljustrel. Droga Krzyżowa. Czas wolny. Udział w Uroczystościach Wigilii Fatimskiej. Nocleg w Fatimie.

III DZIEŃ – FATIMA – NAZARE – Uroczystości Rocznicy Objawień

Uroczysta Msza Św. z okazji rocznicy Objawień. Nazare – sanktuarium Matki Bożej Nazaretańskiej z łaskami słynącą figurą, wypoczynek nad Oceanem. Udział w wieczornej procesji różańcowej. Nocleg w Fatimie.

IV DZIEŃ – OBIDOS – LIZBONA

Obidos – urokliwe miasteczko z najlepiej zachowanymi murami miejskimi w Portugalii. Lizbona – kościół św. Antoniego, katedra, dzielnica Belem – kościół klasztoru Hieronimitów, Pomnik Odkryć Geograficznych, Wieża Belem. Udział w wieczornej procesji różańcowej. Nocleg w Fatimie.

V DZIEŃ – TOMAR – COIMBRA

Tomar – klasztor Chrystusa, dawna siedziba Templariuszy. Coimbra – kaplica klasztoru karmelitańskiego, w którym mieszkała s. Łucja, Uniwersytet, stara i nowa katedra. Udział  w wieczornej procesji różańcowej. Nocleg w Fatimie.

VI DZIEŃ – PORTO

Porto – katedra, nabrzeże rzeki Douro, rejs po rzece Douro. Udział w wieczornej procesji różańcowej. Nocleg w Fatimie.

VII DZIEŃ – BATALHA – ALCOBACA – GRUTAS

Batalha – dominikańskie opactwo z tzw. niedokończoną kaplicą. Alcobaca – cysterskie opactwo z największą świątynią w Portugalii. Grutas de Mira de Aire – kompleks największych jaskiń w Portugalii. Udział w wieczornej procesji różańcowej. Nocleg   w Fatimie.

VIII DZIEŃ – LIZBONA – WARSZAWA

Przelot powrotny do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

CENA:  2240 – PLN + 750 EUR

CENA ZAWIERA:

– przejazd z parafii na lotnisko w Warszawie i z Lotniska z Warszawy do parafii

– przelot na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa

– 7 noclegów w hotelu 3* (pokoje 2 – osobowe. Dopłata do pokoju 1 – osobowego 280 EUR)

– 2 posiłki dziennie (śniadania i obiadokolacje)

– przejazdy autokarem wg programu

– opiekę pilota

– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz przewodników lokalnych

– składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

– składkę na Turysytyczny Fundusz Gwarancyjny